Czas sięgnąć do mojego drugiego archiwum nagrań związanych z bł. ks. Jerzym Popiełuszką i moim projektem. Trochę się tego nazbierało – do posłuchania raczej nie na jeden wieczór. Chyba że będzie to bardzo długi wieczór 🙂
Nagrania zebrane zostały na portalu Mixcloud. To odpowiednik YouTube, ale dedykowany tylko dźwiękom. Część plików była już publikowana w moim serwisie. Poniższe materiały dostępne są tylko na Mixcloud. Posłuchaj:
1. Radio TOK FM. Byłem zaskoczony, gdy dostałem zaproszenie do radiostacji Agory. Uznałem jednak, że to świetna okazja, by o ks. Popiełuszce powiedzieć parę słów w mocno lewicowym środowisku i niemniej lewicowych słuchaczy. W TOK FM byłem zimą 2013 roku, gdy przez platformę crowdfundingową PolakPotrafi.pl, zbierałem fundusze na wydanie płyty CD „Opowiedz mi o ks. Jerzym”. Wraz z zespołem Polakpotrafi.pl i autorami innych projektów, mogłem opowiedzieć o moim przedsięwzięciu na antenie radia TOK FM. Była to część promocji mojej zbiórki. Ostatecznie pieniądze udało się zebrać i w kwietniu 2014 roku wydałem płytę.
2. Radio Plus. Z podobnych powodów co w TOK FM pojawiłem się w audycji Marcina Bąka „Obrazy z historii Kościoła”. Tutaj mniej było promocji, a zdecydowanie więcej historii. Jednak najważniejszą postacią, która opowiadała o ks. Jerzym była pani Katarzyna Soborak, notariusz w procesie beatyfikacyjnym i kierownik żoliborskiego Archiwum ks. Jerzego.
3. Radio Wnet. Jedna z moich ukochanych redakcji, w której spędziłem bardzo burzliwie 4 lata. Byłem tam wydawcą i autorem audycji, reporterem, sprzedawcą reklam i wielkim marzycielem. Na szczęście udało mi się część marzeń zrealizować, a płyta była jednym z nich. Poniżej wywiad Krzysztofa Skowrońskiego ze mną o moim projekcie:
4. Moja rozmowa z ks. prof. Józefem Naumowiczem o szczegółach dotyczących procesu kanonizacyjnego ks. Jerzego.
5. Wspomnienie o Grzegorzu Przemyku i Barbarze Sadowskiej – opowiada dr Ligia Urniaż-Grabowska – lekarz; od 1980 bliska współpracowniczka bł. Jerzego Popiełuszki w Duszpasterstwie Służby Zdrowia. W XI 1981 dotkliwie pobita przez „nieznanych sprawców”, w stanie wojennym internowana. 1982-1989 działaczka Komitetu Prymasowskiego. W 1983, po zamordowaniu przez MO Grzegorza Przemyka, opiekowała się jego matką Barbarą Sadowską, występowała jako świadek w procesie, od 1989 zabiegała o ukaranie prawdziwych sprawców. W nagraniu dr Urniaż-Grabowska wspomina m. in. okoliczności śmierci Grzegorza Przemyka i wsparcie, które jego matce, Barbarze Sadowskiej, okazał ks. Jerzy.
6. Spotkanie z Wojciechem Sumlińskim – promocja książki Lobotomia 3.0. Zapraszam do wysłuchania fragmentu nagrania ze spotkania, które prowadził Krzysztof Skowroński.
Tutaj możesz przejrzeć cały kanał: https://www.mixcloud.com/Opowiedz_Mi_o_KsJerzym/
Jeszcze na koniec link do wywiadu ze mną Polskim Radiu: http://www.polskieradio.pl/7/5346/Artykul/1682470/