Ks. Jan Sikorski początkowo był bardzo sceptyczny gdy słyszał o działalności ks. Popiełuszki. Uważał to za „polityczne podkrzykiwanie”. Jednak wszystko się zmieniło, gdy po raz pierwszy trafił na Mszę za Ojczyznę.
– To wbiło mi się bardzo mocno w pamięć: tłumy ludzi, świetna organizacja i bezbłędne reakcje ludzi na homilie ks. Popiełuszki – wspomina ks. Sikorski. – Po Mszy podszedłem do niego i powiedziałem mu: Ty jesteś taki mały papież…
- Data nagrania: 20 czerwca 2013 roku
- Miejsce nagrania: Plebania warszawskiej parafii św. Józefa na Kole

Ks. Jan Sikorski (w dolnym rzędzie, drugi od lewej) podczas pogrzebu Grzegorza Przemyka
W latach 80. ks. Jan Sikorski był duszpasterzem internowanych w więzieniu na warszawskiej Białołęce. Po męczeńskiej śmierci ks. Popiełuszki, powierzono mu prowadzenie Mszy św. za Ojczyznę w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie.
Był proboszczem parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie na Kole oraz w latach 1990-2001, naczelnym kapelanem Więziennictwa RP. Jest współtwórcą Bractwa Więziennego – grupy zajmującej się religijną i materialną pomocą więźniom i ich rodzinom.
Od 2007 roku jest ojcem duchownym duchowieństwa archidiecezji warszawskiej.
Źródło biogramu: Wikipedia : wolna encyklopedia, 2016-02-05 17:10Z [dostęp: 2016-07-08 14:22Z]. Dostępny w Internecie: //pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Jan_Sikorski_(duchowny)&oldid=44961915